همانطور که به درستی گفته می شود “زن ستون فقرات خانواده است”. او هر دو جبهه را مدیریت می کند. شخصی و حرفه ای با انرژی، عزم و قدرت برابر. مراقبت از خانواده و همچنین مدیریت کار در یک شرکت، لیست مسئولیت های زنان بی پایان است. با این همه وظایف سخت؛ یک زن بیشتر در معرض عوامل فیزیکی، ذهنی، بیولوژیکی است که ممکن است منجر به زندگی پر استرس و خطرناک شود، بنابراین بررسی سلامت زنان حیاتی است.

با تمام این چند کارها، احتمالاتی وجود دارد که او ممکن است مهم ترین مسئولیت خود را نادیده بگیرد. که مراقب سلامتی خودش است بسته های چکاپ سلامت زنان ما شامل تمام آزمایشات اساسی تا جامع است که زنان در هر سنی برای تشخیص هر گونه شروع بیماری به آن نیاز دارند.

در این مقاله به این موضوعات میپردازیم که چکاپ کامل زنان شامل چه آزمایشاتی می شود و اینکه زمان چکاپ کامل زنان به چه صورت میباشد و هزینه چکاپ کامل زنان به چه صورت میباشد.

چکاپ کامل زنان برای چیست؟

هر فرد باید آزمایشات ماهانه، سالانه یا حتی یک بار در سال را برای بررسی وضعیت سلامت خود انجام دهد. علاوه بر معاینه عمومی، زنان یک سری معاینات زنانه نیز دارند که باید جدی گرفته شوند. اگر قصد معاینه زنانه دارید و می خواهید وضعیت سلامتی خود را بررسی کنید، باید به متخصص زنان مراجعه کنید. شما می توانید یک متخصص را از طریق وب سایت پزشک خود پیدا کنید.

چکاپ کامل زنان چیست؟

زنان باید معاینات سالانه زنان را برنامه ریزی کنند. یکی از مسائل مهم در حفظ سلامت، چکاپ است. در زمان بیماری یا آسیب نباید مراجعه خود به پزشک را محدود کنید. برای مراقبت های پیشگیرانه از بیماری های زنان باید اقدامات به موقع انجام شود. به عنوان مثال، خدماتی مانند ایمن سازی با پیشگیری از بیماری و سایر مشکلات به حفظ سلامت بدن کمک می کند. تست های غربالگری و معاینات فیزیکی برای تشخیص زودهنگام بیماری ضروری هستند. هنگامی که بیماری به موقع تشخیص داده شود، درمان آن آسان تر خواهد بود.

معاینه زن

چکاپ زنان برای پیشگیری از برخی بیماری های زنان ضروری است و باید طبق برنامه سالانه انجام شود.
معاینه کامل زنان شامل چه آزمایشاتی است؟

چکاپ کامل زنان شامل موارد زیادی است. بسیاری از خانم ها فکر می کنند که چکاپ فقط یک آزمایش پاپ اسمیر است و فقط یک بار در سال این آزمایش را انجام می دهند.

اما واقعیت این است که تست پاپ اسمیر تنها بخشی از لیست طولانی معاینات زنان است.

بخشی از فرآیند چکاپ کامل برای زنان، معاینه فیزیکی است.

1. پاپ اسمیر

پزشکان به طور کلی توصیه می کنند که زنان 21 تا 65 ساله هر سه سال یکبار آزمایش پاپ اسمیر را انجام دهند. در تست پاپ اسمیر، متخصص زنان از اسپکولوم برای باز کردن کانال واژن استفاده می کند. پس از آن، او با یک برس کوچک سلول ها را از دهانه رحم خارج می کند. این سلول ها برای بررسی تغییرات به آزمایشگاه فرستاده می شوند. تغییرات سلولی ممکن است نشانه سرطان دهانه رحم باشد. خانم های بالای 30 سال می توانند هر 5 سال یکبار با نظر پزشک این آزمایش را انجام دهند. از آنجایی که ویروسی به نام ویروس HPV تأثیر زیادی بر سرطان دهانه رحم دارد، ممکن است پزشک آزمایش HPV و تزریق واکسن را توصیه کند.

تست پاپ اسمیر
آزمایش پاپ اسمیر باید هر سه سال یک بار انجام شود تا سلول های ناحیه دهانه رحم به طور کامل بررسی شود و سرطان دهانه رحم تشخیص داده شود.

2. معاینه لگن

در طول معاینه لگن، پزشک اندام تناسلی شما را معاینه می کند. این معاینه فقط چند دقیقه طول می کشد و پزشک فرج، واژن، دهانه رحم، تخمدان ها، رحم، رکتوم و لگن را از نظر ناهنجاری بررسی می کند. با این معاینه، متخصص زنان یک چکاپ کامل را انجام می دهد. بخشی از این معاینه ممکن است آزمایش پاپ اسمیر باشد. اما پزشک این آزمایش را برای یافتن مشکلاتی مانند موارد زیر انجام می دهد.

علائم احتمالی کیست تخمدان، عفونت های مقاربتی، فیبرهای رحم

سرطان در مراحل اولیه

علاوه بر چکاپ زنان، معاینه لگن نیز در موقعیت های پزشکی استفاده می شود. زمانی که فردی درد لگن، خونریزی غیرعادی واژینال، تغییرات پوستی، ترشحات غیرطبیعی یا مشکلات ادراری دارد، متخصص ابتدا معاینه لگن را انجام می دهد. معاینه لگن
معاینه لگن می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به رحم، دهانه رحم و تخمدان ها را از نظر فیزیکی شناسایی کند.

3. بررسی ریتم قاعدگی

بخشی از چکاپ یک زن مربوط به خودآزمایی است. زنان باید سیکل قاعدگی خود را ثبت کنند. چرخه قاعدگی یک فرآیند هورمونی است که هر ماه در بدن زن انجام می شود تا بدن برای بارداری احتمالی آماده شود. در یک دوره منظم با رعایت ریتم خود می توانید تاریخ تخمک گذاری را مشخص کرده و اقدامات لازم برای بارداری را انجام دهید. اگر در حین انجام این فرآیند متوجه پریودهای نامنظم شدید، باید با متخصص زنان مشورت کنید تا علت این مشکل را مشخص کند. چرخه قاعدگی طبیعی 28 روز است. اما برای هر زن می تواند متفاوت باشد.

آزمایش چکاپ زنان در منزل با نمونه گیری رایگان

بانوان گرامی میتوانند سفارش نمونه گیری خود را جهت آزمایش در منزل از طریق این سایت یا تماس با آزمایشگاه و یا ارتباط با واتس اپ آزمایشگاه ثبت نموده و از همین مسیر های ذکر شده با آزمایشگاه در تماس باشند و پیگیری نتیجه آزمایش را انجام دهند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *