نمونه-گیری-مدفوع-در-منزل

به علت اینکه سیستم دفاعی بدن نوزادان و کودکان نسبت به افراد بزرگسال ضعیف تر و اسیب پذیر تر می باشد و به خاطر پوشک و یا عدم رعایت نکات بهداشتی مختص این سن وسال بیشتر در معرض بیماری های انگلی هستند و انجام درست و در عین حال گرفتن نمونه  مدفوع درست برای تشخیص دقیق بسیار مهم می باشد که با انجام دادن نمونه گیری مدفوع در منزل به علت اینکه اطرافیان نوزاد یا کودک آزادی عمل بیشتری دارند نمونه گیری راحت تر خواهد بود. بعد از نمونه گیری همکاران ما در نمونه را در بهترین و ایمن ترین حالت ممکن به دست پرسنل میرسانند تا ادامه فرایند آزمایش انجام شود.

افرادی که تحت آزمایش مدفوع قرار می گیرند باید برای مدت 7 تا 10 روز پیش از انجام این آزمایش از درمان با روغن کرچک یا روغن های معدنی بیسموت منیزیم  ترکیبات ضد اسهال  تنقیه با باریوم  و مصرف آنتی بیوتیک ها خوداری نمایند. بهتر است این آزمایش در سه نوبت انجام شود.نمونه مدفوع  باید مستقیما در ظرف  در اختیار بیمار قرار میگیرد جمع آوری شود. البته همه نکات گفته شده بعد از نظر پزشک شما می باشد یعنی نظر و تصمیم ودرخواست پزشکتان اولویت دارد و این مرکز طبق دستور پزشک نمونه گیری انجام می دهد.

خون مخفی در مدفوع

دستورالعمل و رعایت رژیم غذایی برای انجام آزمایش خون مخفی جهت تشخیص خون مخفی در مدفوع در سایت عماد در دسترس مراجعین عزیز میباشد.

نکته : نمونه مدفوع نباید با ادرار یا آب آوده شود .

بیماران باید نمونه جمع آوری شده را خصوصا در موارد مشکوک به اسهال خونی بلافاصله ارسال کنند.

نکته : اگر انجام آزمایش حداکثر تا 30دقیقه پس از جمع آوری نمونه امکان پذیر نباشد لازم است تا نمونه در یخچال قرار داده شود.

نمونه گیری مدفوع در منزل یا محل کار

نمونه گیری مدفوع در محل کار یا منزل را به علت های مختلفی انجام می دهند که ممکن است:

– برای بررسی وجود خون در مدفوع که به علت اسهال عفونی و یا مشکل خونریزی در دستگاه گوارش افراد اتفاق افتاده باشد پزشک درخواست دهد که تست مدفوع انجام شود.

-گاهی پزشک دستور کشت مدفوع را می دهد که برای انجام این فرایند معمولا کمی زمان بیشتر لازم است که در این نمونه گیری قسمی از نمونه مدفوع را با باکتری ها در محیط آزمایشگاهی کشت می دهند.

-مورد دیگری که دستور تست مدفوع داده می شود که اغلب برای کودکان درخواست می شود تست مدفوع برای تشخیص انگل می باشد که بعد از تشخیص برای انگل تراپی به پزشک ارجاع داده می شود.

آزمایش مدفوع برای نوزادان وکودکان در منزل و آزمایشگاه

به سهولت در منزل و با دسترسی به اینترنت می‌توانید درخواست آنلاین آزمایش را ثبت کنید. پس از آن نمونه در محل مورد نظر از شما گرفته شده و برای مراحل بعدی به آزمایشگاه فرستاده خواهد شد. بنابراین دیگر نیازی به مراجعه حضوری شما به مکان‌های درمانی وجود نخواهد داشت. طی روند کار به این روش است که پرسنل متخصص نمونه‌گیری جهت آزمایش در منزل یا محل کار شما مراجعه کرده و بدون وجود هیچ مشکلی می‌توانید در منزل خود نمونه را جمع‌آوری کرده و به آن‌ها تحویل دهید. همچنین پس از تفسیر و بررسی نمونه توسط افراد متخصص  و با تجربه می‌توان نتیجه تست را در اسرع وقت به صورت آنلاین یا چاپی دریافت کرد. بدین صورت که لینک دریافت نمونه برای شما ارسال می شود و با زدن بر روی لینک مستقیم می توانید نتیجه آزمایش خود را مشاهده کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *