آزمایشات قبل از عمل بینی برای کلیه بیماران برای جراحی بینی قبل از عمل تحت معاینه قرار می گیرند که شامل آزمایش خون، انعقاد، ادرار کامل و نوار قلب با خطر قلبی و همچنین آزمایش تشخیص بیماری های انتقالی مانند HIV و غیره می باشد.

نمونه گیری در منزل

در شک در مورد بارداری، آزمایش های تشخیص. در بیماران با انحرافات و عمدتاً رینوپلاستی ثانویه با انحراف، عکس برداری از بینی با اشعه ایکس و در موارد بسیار پیچیده MRI مورد نیاز است.

برای انجام معاینات قبل از جراحی باید ناشتا در آزمایشگاه حضور داشته باشید و بسته به جایی که می‌روید می‌توانیم در همان روز به صورت مجازی یا فیزیکی نتیجه را دریافت کنیم. به همین ترتیب، برای بهره برداری از آنها، ابتدا باید گزارش فیزیکی نتایج را داشته باشیم.

نتایج آزمایشات قبل از عمل بینی همان روز است

سوالات متداول آزمایشات قبل از عمل بینی

مهم است که بیمار با حضور همان جراح پلاستیک، هم خصوصیات بینی و هم شرایط جسمی و روانی او را ارزیابی کند، جراحی های قبلی، تروماها و جراحی های بینی قبلی، تزریق محصولات ممنوعه مانند سیلیکون در بینی، احتمالات را اعلام کند. بارداری، شیردهی، سابقه بیماری، فشار خون بالا، آسم، ورم معده، آلرژی به داروهایی مانند پنی سیلین، ضد التهاب ها، مسکن ها و غیره.

دکتر پس از بررسی نتایج آزمایش قبل عمل بینی به شما مراجعه می کند و به نگرانی های شما در مورد جراحی شما گوش می دهد، صورت و بینی شما را از نظر خارجی و داخلی معاینه می کند. صورت مورد مطالعه قرار می گیرد تا بینی با توجه به ویژگی های فردی هر فرد بهبود یابد. عکس ها برای مطالعه شما گرفته می شود.

بینی با در نظر گرفتن مهم‌ترین نشانه‌ها و نگرانی‌های بیمار، از نظر ناهنجاری‌های قابل مشاهده بررسی می‌شود. بدشکلی های داخلی بینی، هیپرتروفی شاخک ها، انحرافات داخلی سپتوم که همیشه به صورت خارجی ظاهر نمی شوند نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت، وجود مشکل در تنفس از طریق یک یا هر دو سوراخ بینی، اغلب بدون توجه، نیز تشخیص داده و ثبت می شود.

آزمایش خون قبل از جراحی بینی

یکی از پیش نیازهای مهم جراحی بینی آزمایش خون lمیباشد که در کمتر از 20 دقیقه انجام می شود. برای این آزمایش از ورید ساعد نمونه خون گرفته می شود تا فاکتورهای خونی بررسی شود و سلامت عمومی فرد ارزیابی شود. از طریق آزمایش خون می توان به وجود نوعی التهاب، عفونت و کم خونی در بدن پی برد. آزمایش خون قبل از جراحی بینی شامل موارد زیر است:

آزمایش قند خون یا FBS برای اندازه گیری سطح گلوکز خون
آزمایش CBC برای تشخیص کم خونی
تست PT و تست PTT برای جلوگیری از لخته شدن خون
آزمایش هپاتیت و آزمایش ایدز

آزمایش ادرار قبل از جراحی بینی

یکی از آزمایشات احتمالی قبل از انجام عمل بینی، آزمایش ادرار است که برای ارزیابی سلامت کلیه ها و مثانه استفاده می شود. در این آزمایش، انواع سلول ها و مواد شیمیایی موجود در ادرار برای بررسی وجود دارو، خون، پروتئین و سایر ترکیبات مهم پزشکی مورد ارزیابی قرار می گیرند. وجود خون در ادرار می تواند به دلیل عفونت های باکتریایی یا مشکلات دیگر باشد. وجود مقادیر زیادی پروتئین در خون نیز می تواند نشان دهنده مشکلات کلیوی یا بیماری قلبی عروقی باشد.

شرایط آزمایش قبل از جراحی بینی

هنگامی که پزشک آزمایش های جراحی بینی را تجویز می کند، توصیه های لازم را برای آمادگی قبل از انجام آزمایش به شما اطلاع می دهد. برای مثال، بسته به نوع آزمایش، ممکن است نکات زیر توصیه شود:

12 ساعت قبل از آزمایش قند خون یا FBS از خوردن و آشامیدن خودداری کنید
قبل از آزمایش ادرار مصرف برخی داروها را قطع کنید.
چند روز قبل از انجام آزمایشات سیگار را ترک کنید.

بسیار مهم است که دقیقاً طبق توصیه های پزشک برای آزمایش های قبل از جراحی بینی آماده شوید، زیرا عدم رعایت دستورالعمل های پزشکی می تواند منجر به نتایج نادرست آزمایش شود.

ناشتایی قبل از جراحی بینی

همانطور که گفته شد یکی از آزمایشات قبل از عمل بینی، آزمایش قند خون یا FBS است که یکی از آزمایشاتی است که باید حداقل 10 تا 12 ساعت قبل از آن از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. برای آزمایش خون CBC نیازی به ناشتا بودن ندارید، اما ممکن است پزشک قبل از انجام آزمایش، رژیم غذایی یا دارویی را توصیه کند.

بهترین زمان برای انجام تست های جراحی بینی

برای انجام آزمایش خون باید قبل از انجام آزمایش شرایطی رعایت شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود. بهترین زمان برای انجام آزمایش خون صبح زود است. برای آزمایش های مربوط به قند خون، چربی خون، ارزیابی کبد و کلیه، باید 10 تا 12 ساعت قبل از آزمایش ناشتا باشید.

تفسیر آزمایش قبل از جراحی بینی

آزمایش های خون قبل از جراحی بینی شامل آزمایش قند خون یا FBS برای اندازه گیری سطح گلوکز خون، آزمایش CBC برای تشخیص کم خونی، آزمایش PT و PTT برای جلوگیری از لخته شدن خون و آزمایش هپاتیت و HIV برای بررسی وضعیت این ویروس ها می باشد. در آزمایش CBC، سه نوع سلول خونی شامل گلبول های قرمز (RBC)، گلبول های سفید (WBC) و پلاکت ها اندازه گیری می شود.

 

 

2 دیدگاه

    • درود هزینه آزمایش قبل از عمل بینی به بعضی فاکتورهای آزمایش بستگی دارن که دکتر درخوات کرده. برای محاسبه قیمت دقیق با پذیرش تماس بگیرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *