1- در واقع لازم است قبل از انجام دادن آزمایش حتما دستهای خود را با آب و صابون تمیز بشویید.

2- بدون آنکه دستهای شما با سطح داخلی ظرف یا درب آن تماس پیدا کند در ظرف مخصوص ادرار را با احتیاط باز کنید.

3- لب های پوست ناحیه تناسلی را باز کرده و به نحوی که عمل شستشو از جلو به عقب صورت گیرد مجرای خروج ادرار و نواحی اطراف آن را بشویید.

4- مقدار کمی از قسمت اول ادرار (چند قطره اول) را دور بریزید و مابقی ادرار را داخل ظرف جمع¬آوری ریخته تا ظرف به میزان نصف یا حداقل یک چهارم آن پر شود (در واقع قسمت میانی ادرار را در ظرف جمع آوری نمونه بریزید).

توجه نمایید که ظرف مذکور هرگز با پوست اطراف ناحیه تناسلی تماس پیدا نکند.

5- درب ظرف نمونه را بسته و آن را را در جای مخصوص جمع¬آوری نمونه که توسط آزمایشگاه تعیین شده قرار دهید.

6- چنانچه در زمان پریودی می باشید بهتر است نمونه تهیه نشود ولی در صورت صلاحدید پزشک معالج جهت جلوگیری از جریان خون از یک تامپون مخصوص استفاده نمایید.

نکته مهم: اگر نمونه در خارج از آزمايشگاه تهيه مي شود باید حداكثر تا يك ساعت بعد تحويل آزمايشگاه نمائيد و تا زمان تحويل به آزمايشگاه در يخچال نگهداري كنيد.

آزمایش ادرار در پریودی

اگر خانم ها در دوران دچار پریودی باشند و بخواهند تست ادرار  انجام بدهند احتمال این وجود دارد که در نتيجه آزمايش به علت وجود خون تاثير گذار باشد. احتمال این نکته هم وجود دارد که ترشحات تناسلي با ادرار آغشته شود بدون اینکه خود فرد متوجه شود و داخل ظرف نمونه گیری ریخته شود. بنابراين بهتر است قبل از انجام  دادن آزمايش ناحيه تناسلي به دقت از جلو به عقب به خوبي  و کامل شسته شود و با يك دستمال كاملا تميز خشك شود تا از ورود آلودگی های احتمال جلوگیری شود. سپس  مقداري از ادرار تخليه شود و بقيه ادرار در ظرف نمونه، جمع آوري شود و بعد در ظرف را بسته و به پرسنل نمونه گیری تحویل دهید.

آزمایش ادرار خانم ها در محل

خانم ها محترم میتوانند برای سهولت در کار از طریق این سایت اقدام به ثبت سفارش آزمایش در محل نمایند

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *