مراجعین محترم به منظور جمع آوری نمونه ادرار 42 ساعته در آزمایشگاه به نکات زیر توجه
فرمایید :
. جمع آوری نمونه در طول شب صورت گیرد و نمونه گیری از ساعات عصر
شروع و تا صبح ادامه داشته باشد.

راهنمای جمع آوری ادرار 24 ساعته

راهنمای جمع آوری ادرار 24 ساعته برای ای منظور انجام می شود که اندازه گیری دقیق مواد مختلف در ادرار  24 ساعته شما تجویز شده است و جمع آوری صحیح، درست و دقیق نمونه نقش بسیار مهمی در  تفسیر نتایج آزمایش شما دارد. بنابراین لازم است موارد زیر را به دقت مطالعه و رعایت نمایید.

نکته بسیار مهم:

ظرف مخصوص جمع آوری ادرار ممکن است حاوی مواد شیمیایی باشد که با توجه به نوع آزمایش شما در این ظرف ریخته شده است. لازم است که محتویات داخل ظرف دور ریخته نشود و حتما این مواد با پوست و یا مخاط  و یا لباستان که شاید آلوده باشد تماس پیدا نکند. در صورت تماس باید با بدنتان به سرعت محل مورد نظر را با آب صابون شستشو دهید.

در یک تایم مشخص شده جمع آوری ادرار را شروع نمایید. در این صورت ادرار خود را کاملا دفع کنید و زمان آن را یاداشت نمایید ( به طور مثال ساعت7 صبح ادرار خود را دور بریزید و ساعت را یاداشت کنید).

شما باید کل ادرار در طول 24 ساعته را در یک ظرف شیشه ای یا پلاستیکی تمیز  و یا ضرف مخصوصی که آزمایشگاه داده که مستقیما داخلش ادرار کنید این نکته بسته به روش کار آزمایشگاه ها مختلف می باشد.ریخته و به ظرف جمع آوری منتقل نمایید (به طور مثال از ساعت7 صبح تا 7 صبح روز بعد همه ادرار خود را داخل ظرف بریزید).

نحوه صحیح جمع آوری ادرار 24 ساعته در آزمایشگاه

شما باید آخرین ادرار روز دوم را نیز در ظرف جمع آوری منتقل نمایید ( به طور مثال، ادرار ساعت 7صبح فردا که آخرین ادرار شما هست را نیز جمع آوری نمایید).

اولین ادرار دور ریخته می شود و سپس همه ادرار ها در 24 ساعت جمع آوری شده و آخرین ادرار نیز جمع آوری می شود.

برای انتقال نمونه ها به ظرف جمع آوری بهتر است از یک ظرف پلاستیکی شیشه ای تمیز استفاده نمایید تا همه حجم ادرار شما در طول 24 ساعت کاملا به ظرف جمع آوری منتقل شود.

در صورتی که مقداری از ادرار شما در طول 24 ساعت به هر دلیل به ظرف جمع آوری انتقال داده نشود جمع آوری ادرار می بایست  دوباره با تهیه ظرف جدید از آزمایشگاه مجددا تکرار شود.

در طول مدت جمع آوری ادرار  24 ساعته مقدار معمول آب مصرف کرده و رژیم غذایی خود را تغییر ندهید.

ظرف جمع آوری ادرار 24 ساعته را در طول زمان جمع آوری را در جای خنک قرار دهید.

برای انجام دادن بعضی از آزمایشات احتیاج به ممنوعیت مصرف برخی از مواد غذایی را است که در صورت داشتن این گروه از آزمایشات همکاران آزمایشگاه راهنمایی های لازم رابه شما انجام می دهند و رعایت این نکات از اهمیت خاصی برخوردار است و نتیجه مستقیم بر جواب آزمایشتان دارد.

در صورت اینکه احتیاج  باشد شما ادرار 12 ساعته خود را جمع آوری نمایید همه مراحل ذکر شده در بالا را انجام دهید با این تفاوت که در طول 12 ساعت ادرار شما جمع آوری خواهد شد یعنی نصف یک شبانه روز.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *