اعتیاد

10 پنل تست اعتیاد

راهنمای سریع تست

تست مواد مخدر 10 پانل ردی از ده نوع مختلف از مواد را که اغلب با سوء مصرف مواد مرتبط هستند، شناسایی می کند. این آزمایش معمولاً با نمونه ادرار انجام می شود و ممکن است شامل آزمایش ثانویه برای تأیید هر گونه نتایج مثبت باشد. آزمایش ممکن است به عنوان شرط اشتغال یا زمانی که فردی مشکوک به سوء استفاده از داروهای تجویزی یا غیرقانونی است انجام شود.

درباره تست

هدف از آزمون

تست مواد مخدر 10 پانل می تواند استفاده اخیر از ده داروی رایج سوء مصرف را تشخیص دهد. رایج ترین استفاده برای آزمایش مواد مخدر در محل کار است. یک صفحه نمایش 10 پنل نیز ممکن است برای موارد زیر استفاده شود:

  • غربالگری پزشکی
  • اطلاعات حقوقی یا پزشکی قانونی
  • تست ورزش/دو و میدانی
  • نظارت بر مصرف داروهای مسکن

شایع ترین دلایلی که کارفرما ممکن است به آزمایش دارو نیاز داشته باشد شامل موارد زیر است:

قبل از استخدام

آزمایش قبل از استخدام اغلب پس از ارائه یک پیشنهاد استخدام مشروط انجام می شود تا متقاضیان مصرف غیرقانونی مواد مخدر را بررسی کنند.

سوء ظن منطقی

کارفرمایان ممکن است زمانی که مشکوک به مصرف مواد مخدر بر اساس علائم و نشانه های قابل مشاهده در محل کار هستند، آزمایش انجام دهند.

پس از حادثه

آزمایش مواد مخدر ممکن است پس از یک حادثه در محل کار انجام شود تا مشخص شود که آیا مصرف مواد مخدر ممکن است علت آن بوده باشد یا خیر. اگرچه آزمایش مواد مخدر می‌تواند مصرف اخیر مواد مخدر را آزمایش کند، اما یک آزمایش مثبت به تنهایی نمی‌تواند ثابت کند که مصرف مواد مخدر باعث تصادف خاصی شده است.

تصادفی

آزمایش تصادفی دارو معمولاً بدون اطلاع قبلی انجام می شود تا به عنوان یک عامل بازدارنده برای مصرف مواد مخدر کارمندان عمل کند.

دوره ای

کارفرمایان ممکن است تصمیم بگیرند که آزمایش دارو را در یک برنامه زمان بندی مشخص انجام دهند. آزمایش دوره ای ممکن است به عنوان بخشی از یک معاینه فیزیکی سالانه انجام شود.

بازگشت به وظیفه

تست بازگشت به وظیفه زمانی انجام می شود که کارمند پس از غیبت طولانی آماده بازگشت به محل کار باشد. به عنوان مثال، ممکن است پس از تکمیل درمان مورد نیاز برای مصرف مواد توسط یک کارمند به دنبال یک نتیجه مثبت در آزمایش دارویی قبلی، از آن استفاده شود.

از آنجایی که آزمایش مواد مخدر 10 پانل به دنبال مواد بیشتری نسبت به بسیاری از آزمایش‌های دارویی دیگر است، اغلب توسط کارفرمایانی که می‌خواهند کارمندان را از نظر طیف وسیعی از مواد غربال کنند، استفاده می‌شود.

آزمایش چه چیزی را اندازه گیری می کند؟

آزمایش دارویی 10 پانل ابتدا نمونه آزمایشی، معمولاً ادرار، را برای باقیمانده 10 ماده زیر تجزیه و تحلیل می کند.

نمونه هایی از داروهای خاص و نام های رایج مواد مخدر
مت آمفتامین ها، مت، سرعت، اکستازی آمفتامین ها
کانابینوئیدها، ماری جوانا، هش THC
کک، کراک کوکائین
هروئین، تریاک، کدئین، مورفین مواد افیونی
PCP، گرد و غبار فرشته فن سیکلیدین
فنوباربیتال، بوتالبیتال، سکوباربیتال باربیتورات ها
دیازپام، آلپرازولام، کلونازپام بنزودیازپین ها
Quaaludes متاکوالون
مسکن تریاک متادون
Darvocet پروپوکسیفن

 

اگر آثاری از این داروها در غربالگری اولیه وجود داشته باشد، دور دوم آزمایش دقیق تری برای تایید نتیجه مثبت انجام می شود.

در آزمایش داروی ادرار، ممکن است آنالیزهای اضافی به آزمایشات این 10 ماده اضافه شود. به عنوان مثال، آزمایشگاه ممکن است pH و سایر مشخصات را بررسی کند که نشان دهد نمونه ادرار تقلبی، رقیق یا جایگزین نشده است.

10 پنل انجام تست اعتیاد

10 پنل آزمایش اعتیاد  اغلب بر روی نمونه ادرار انجام می شود. آزمایش های غربالگری دارویی را می توان روی مو، بزاق، خون و عرق نیز انجام داد.

قبل از آزمون

قبل از انجام آزمایش، باید به کارفرما یا آزمایشگاهی که نمونه ادرار شما را می‌گیرد، از داروهای بدون نسخه یا نسخه‌ای که اخیراً مصرف کرده‌اید مطلع کنید، زیرا در برخی موارد می‌توانند بر نتایج آزمایش شما تأثیر بگذارند.

برای آزمایش ادرار، باید از نوشیدن آب زیاد از قبل خودداری کنید. هر دستورالعمل خاصی را از کارفرمای خود برای نحوه آماده سازی و آنچه هنگام شرکت در آزمون همراه داشته باشید، دنبال کنید.

 

هنگام آماده شدن برای آزمایش در خانه، مهم است که تمام دستورالعمل های ارائه شده با کیت مجموعه را بخوانید. کیت‌های تست معمولاً شامل دستورالعمل‌ها، یک فنجان جمع‌آوری و خود تست (که ممکن است نوارهای تست، یک کارت تست یا یک نوار تست باشد) است. همچنین، برچسب کیت مجموعه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آزمایش برای شناسایی وجود داروهای خاص مورد علاقه شما طراحی شده است.

در طول آزمون

برای آزمایش ادرار در کلینیک، باید ظرف پلاستیکی را دریافت کنید که در بسته بندی ضد دستکاری مهر و موم شده باشد. معمولاً به یک حمام خصوصی هدایت می‌شوید که در آنجا این ظرف را با ادرار تا سطح مشخصی پر می‌کنید.

هنگامی که به حمام می روید، ممکن است منبع آب قطع شود و ممکن است رنگ آبی در کاسه توالت وجود داشته باشد. این اقدامات برای جلوگیری از دستکاری نمونه ادرار است.

پس از ارائه نمونه ادرار، کارکنان معمولا دمای نمونه را ثبت می کنند و ظرف را در بسته بندی ضد دستکاری قرار می دهند تا برای تجزیه و تحلیل ارسال شود. این فرآیند کمتر از چند دقیقه طول می کشد.

آزمایش در خانه شامل جمع آوری و آزمایش ادرار طبق دستورالعمل های ارائه شده همراه با کیت تست است.

بعد از آزمون

آزمایش ادرار هیچ عارضه جانبی ندارد و هیچ محدودیتی برای فعالیت شما پس از آزمایش ندارد.

اگر در یک آزمایش خانگی نتیجه مثبت یافت شود، ارسال نمونه به آزمایشگاه معتبر برای نتیجه نهایی مفید است. دومین آزمایش آزمایشگاهی خاص‌تر مهم است زیرا برخی از غذاها، مکمل‌ها و داروها می‌توانند بر نتایج آزمایش‌های خانگی تأثیر بگذارند.

10پنل نتایج آزمایش مواد مخدر

دریافت نتایج آزمون

نتایج آزمایشات آزمایشگاهی معمولاً طی چند روز کاری پس از ارائه نمونه ادرار برمی گردند. برخی از آزمایشگاه ها ممکن است آزمایش در محل با نتایج آزمایش فوری تر داشته باشند. نتایج توسط کارفرما یا مدرسه ای که آزمایش را سفارش داده است در اختیار شما قرار می گیرد.

 

نتایج آزمایش در خانه معمولاً مستلزم خواندن بصری نتایج در چند دقیقه پس از شروع آزمایش است.

تفسیر نتایج آزمون

نتایج آزمایش از یک آزمایش دارویی 10 پانل معمولاً مثبت، منفی یا غیرقطعی گزارش می شود:

نتیجه آزمایش مثبت به این معنی است که در غربالگری اولیه و آزمایش تأییدی، بقایای دارو در نمونه شما بیشتر از حد مجاز است. یک نتیجه مثبت معمولاً مشخص می کند که کدام دارو یا داروهایی شناسایی شده است.

نتیجه آزمایش منفی نشان می دهد که هیچ باقیمانده دارویی در نمونه شما یافت نشد.

یک نتیجه غیرقطعی نشان می دهد که آزمایش قادر به تأیید وجود یا عدم وجود باقی مانده های دارو نیست.

در بسیاری از برنامه‌های آزمایش محل کار، کارمندان این توانایی را دارند که برای تایید نتایج، درخواست کنند که نمونه آنها توسط یک آزمایشگاه معتبر دوم تجزیه و تحلیل شود.

آزمایش در خانه فقط یک نتیجه اولیه برای حضور داروهای خاص ارائه می دهد. فقط یک آزمایشگاه تایید شده می تواند آزمایش اولیه را تایید کرده و نتیجه نهایی را ارائه دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

21 − 13 =

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم