آزمایشگاه خوب در تهران

هنگام بازدید از آزمایشگاه ها، حتما به این موضوع فکر کرده اید که کدام مرکز یک آزمایشگاه خوب در تهران است که بهترین خدمات آزمایشگاه را دارد. در گذشته به اندازه امروز بیماری ها و تعداد پزشکان وجود نداشت. بسیاری از افراد به محض اینکه بیمار می شدند خود را با گیاهان دارویی مختلف معالجه می کردند. مردم فقط در موارد بسیار حاد به پزشک مراجعه می کردند.

اما این روزها وجود زندگی ماشینی، استرس و نگرانی باعث شده افراد مبتلا به بیماری های مختلفی شوند. همچنین تغذیه ناسالم، آلودگی هوا و… از دیگر عواملی است که بر سلامت افراد تأثیر می گذارد. این روزها شاهد شلوغی مطب های پزشک و تعداد زیادی از بیماران در این مطب ها هستیم.

حتی بسیاری از پزشکان به دلیل تعداد زیاد ویزیت، قرار ملاقات بیماران را چندین هفته بعد تعیین می کنند. در گذشته پزشکان خودشان بیماری ها را تشخیص می دادند و در واقع هر پزشک یک آزمایشگاه خوب بود. اما این روزها اکثر پزشکان برای تشخیص این بیماری از آزمایشات استفاده می کنند. تجویز این آزمایش به پزشکان اجازه می دهد تا بیماری را به وضوح تشخیص دهند. با تشخیص صحیح و به موقع بیماری نه تنها می توان از آسیب به زندگی جلوگیری کرد.

پزشک برای پیشگیری، تشخیص و درمان بسیاری از آلرژی ها، عفونت ها، سرطان ها، بیماری های مزمن و … بیمار را به آزمایشگاه خوب در تهران می فرستد. برای اینکه آزمایش دقیق باشد بهتر است ناشتا باشید. اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید یا دستورالعمل‌های دیگر را رعایت نکرده‌اید، حتماً قبل از انجام آزمایش به پزشک خود اطلاع دهید زیرا روی نتیجه آزمایش تأثیر می‌گذارد.

عملکردهای آزمایشگاه خوب

نتیجه آزمایش را کاملا صحیح و صحیح ارائه دهید.
اخلاق کاری و نگرش دوستانه نسبت به مشتریان داشته باشید.
محیطی بسیار آرام داشته باشید تا از استرس مشتری جلوگیری کنید.
پاسخ های آزمون را در کمترین زمان ممکن آماده کنید
انجام کلیه آزمایشات تجویز شده برای تشخیص انواع بیماری ها.
دارای موقعیت مکانی مناسب و نزدیکی به مطب پزشکان و بیمارستان ها.

چگونه یک آزمایشگاه خوب انتخاب کنیم

بررسی کیفیت انواع خدمات ارائه شده در آزمایشگاه در سطوح مختلف
بازرسی تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی.
بررسی مدارک و رزومه پرسنل.
آگاهی از نحوه برخورد کارکنان با مشتریان
بررسی سوابق آزمایشگاهی
بررسی مدارک آزمایشگاهی در زمینه کنترل کیفی.
بررسی هزینه خدمات ارائه شده به مشتریان.

آزمایشگاه خوب در تهران

آزمایشگاه خوب آزمایشگاهی است که تجهیزات مدرن و به روزتری نسبت به سایر آزمایشگاه ها داشته باشد. آزمایشگاه خون خوب تهران در واقع دارای مکانی بزرگ و مجهز با تمامی امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد. آزمایشگاه خوب در تهران علاوه بر موارد ذکر شده دارای کادری آگاه و مجرب می باشد. این پرسنل با دانش و تجربه خود به بهترین نحو کار خود را انجام می دهند. برخورد خوب و حرفه ای پرسنل با بیماران نیز یکی از مهمترین موارد در شناسایی بهترین آزمایشگاه است.

در ضمن بهترین آزمایشگاه کلیه آزمایشات تشخیصی و پاتولوژی پزشکی را انجام می دهد. چنین آزمایشاتی تحت نظارت یک متخصص پاتوبیولوژی انجام می شود.

بهترین آزمایشگاه در تهران

آزمایش خون منظم یکی از مهم ترین راه ها برای پیگیری سلامت کلی بدن شما است. انجام آزمایش در بهترین آزمایشگاه در تهران فواصل زمانی معمول به شما این امکان را می دهد که تغییرات بدن خود را در طول زمان ببینید و به شما قدرت می دهد تا تصمیمات آگاهانه ای در مورد سلامت خود بگیرید.

اگر شما هم به دنبال بهترین آزمایشگاه خون در تهران هستید حتما میدانید که در سال های گذشته به اندازه این روزها بیماری ها وجود نداشت. مردم به ندرت بیمار می شدند. به همین دلیل تعداد پزشکان بسیار کم بود. بسیاری از مردم خود را با کمک گیاهان دارویی درمان کردند. اما این روزها وجود مواد غذایی غیر ارگانیک، انواع استرس ها، هوای آلوده و تغییرات ژنتیکی در مواد غذایی باعث شده است که مردم مانند گذشته سالم نباشند.

ظهور بیماری های ناشناخته در جهان باعث پیشرفت علم و ایجاد تجهیزات آزمایشگاهی مختلف و خدمات آزمایشگاه مناسب برای تشخیص بیماری های مختلف شده است. این روزها پزشکان برای تشخیص درست بیماری های مختلف آزمایش های مختلفی را برای بیماران تجویز می کنند. نتایج به دست آمده از آزمایشگاه در نیاوران بسیار مهم است.

آزمایش خون چه چیزی را نشان می دهد؟

برخی از آزمایش‌های خون در بهترین آزمایشگاه در تهران می‌توانند به پزشک کمک کنند تا نحوه عملکرد ارگان‌های مختلف بدن را تعیین کند. نمونه‌هایی از اندام‌هایی که عملکرد نادرست آنها در آزمایش خون قابل مشاهده است شامل تیروئید، کبد یا کلیه‌ها می‌شود. در واقع تجهیزات پیشرفته و مواد اولیه آزمایشگاهی میتواند در میزان نتیجه آزمایش بسیار تاثیرگذار باشد این بهترین فاکتور برای این است که بهترین آزمایشگاه در تهران را بتوان انتخاب کرد.

پزشک شما همچنین می تواند از آزمایش خون برای جستجوی نشانگرهای بیماری ها و شرایط سلامتی مانند:

دیابت
اچ‌آی‌وی
کم خونی
سرطان
بیماری عروق کرونر قلب
حتی اگر فردی بیماری قلبی نداشته باشد، آزمایش خون می تواند نشان دهد که آیا ممکن است در خطر ابتلا به این بیماری باشد یا خیر.

سایر آزمایش‌های خون می‌تواند در بهترین آزمایشگاه نشان دهد که آیا داروهایی که مصرف می‌کنید به درستی کار می‌کنند یا اینکه میزان لخته شدن خون شما را ارزیابی کنند.

آزمایش‌های رایج خون

بیایید نگاهی دقیق‌تر به برخی آزمایش‌های رایج خون بیندازیم.

1. شمارش کامل خون

یک شمارش معمول خون کامل (CBC) سطوح 10 جزء مختلف هر سلول اصلی خون شما را بررسی می کند: گلبول های سفید، گلبول های قرمز و پلاکت ها.

اجزای مهم این آزمایش شامل شمارش گلبول های قرمز، هموگلوبین و هماتوکریت است.

در اینجا محدوده معمولی از نتایج منبع قابل اعتماد آورده شده است، اگرچه هر آزمایشگاهی در تهران ممکن است محدوده خاص خود را داشته باشد که کمی متفاوت است:

سطوح غیر طبیعی این اجزا ممکن است نشان دهنده: منبع مورد اعتماد باشد

کمبودهای تغذیه ای، مانند ویتامین B6 یا B12
کم خونی (کمبود آهن)
مشکلات لخته شدن
سرطان خون
عفونت
اختلالات سیستم ایمنی
بر اساس نتایج شما، پزشک آزمایش‌های بعدی را برای تأیید سطوح غیرطبیعی و تشخیص احتمالی تجویز می‌کند.

2. پانل متابولیک پایه

یک پانل متابولیک پایه (BMP) معمولاً سطوح هشت ترکیب را در خون بررسی می کند:

کلسیم
گلوکز
سدیم
پتاسیم
بی کربنات
کلرید
نیتروژن اوره خون (BUN)
کراتینین
این آزمایش ممکن است به شما نیاز داشته باشد که حداقل 8 ساعت قبل از خونگیری ناشتا باشید، بسته به دستور پزشک و آنچه آزمایش اندازه گیری می کند.

نمودار ما را برای نتایج عادی ببینید.

نتایج غیر طبیعی ممکن است نشان دهنده موارد زیر باشد:

بیماری کلیوی
دیابت
عدم تعادل هورمونی
پزشک برای تایید تشخیص آزمایشات بعدی را انجام خواهد داد.

 

 

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *